Ty nejlepší věci bývají zadarmo.
Tak jako energie kolem vašeho domu

Neplaťte zbytečně za to, co můžete mít skoro zadarmo. S tepelnými čerpadly vzduch-voda Toshiba ESTIA vytopíte svůj domov pomocí tepelné energie ze vzduchu kolem vašeho domu. Toto řešení je vysoce účinné, levné a zároveň šetrné k životnímu prostředí.

A to není zdaleka všechno. Důvodů, proč si pořídit tepelné čerpadlo Toshiba ESTIA, existuje spousta. Například:

Nízké investiční náklady
Ve srovnání s ostatními systémy tepelných čerpadel jsou vstupní náklady systému vzduch-voda minimální. Nejsou nutné žádné přípravy pro instalaci (zemní práce, vrty, vložkování komínů apod.).

Snadná instalace
Čerpadlo ESTIA je ideální pro instalaci v samostatných nebo řadových rodinných domcích, bytech, novostavbách nebo při rekonstrukci. Lze jej kombinovat s jinými zdroji tepla (olej, zemní plyn, pelety apod.) nebo pro vyšší účinnost i se solárními a/nebo fotovoltaickými panely.

Nízké provozní náklady
Na jedné straně „vzduch“ jako zdroj tepla, na druhé straně invertorová regulace, která reaguje přesně podle okamžité potřeby tepla a chladu. Díky tomu je produkováno přesně jen tolik tepelné energie, kolik je potřeba. To všechno šetří energii a tím i provozní náklady. S účinností až 4,88 a dosahovanou sezónní účinností patří ESTIA k systémům s nejnižší spotřebou elektrické energie.

Vysoká spolehlivost
Protože je zařízení ve splitovém (odděleném) provedení, nedostává se voda do venkovního prostředí a nehrozí nebezpečí zamrznutí. Celý systém ESTIA je navržen k dosažení vysokého výkonu.

Funkce chlazení
Pokud jsou v objektu instalovány jednotky typu fan-coil, je možné využívat systém ESTIA v letních měsících i pro účinné vychlazování prostorů. Výměník ve fan-coilu odnímá teplo ze vzduchu v místnosti a předá ho do vody topného okruhu. Ve vnitřní jednotce se voda topného systému opět ochladí a odebrané teplo je přes venkovní jednotku odvedeno do okolního prostředí.

Máte o tepelné čerpadlo vzduch-voda zájem? Dejte nám vědět.


Zajímá vás, jak přesně tepelná čerpadla vzduch-voda fungují?

Venkovní jednotka: Super Digital Inverter

Úkolem venkovní jednotky je získat tepelnou energii z okolního vzduchu a předat ji pomocí chladícího okruhu do Hydro-boxu. Toshiba použila své modifikované osvědčené venkovní jednotky Super Digital Inverter, série 4. Jedná se o jednotky s velmi tichým provozem, plným frekvenčním řízením výkonu. Jednotky jsou vybaveny TWIN-Rotary kompresorem s extrémně nízkými vibracemi a velmi nízkou spotřebou energie. Plné využití výhod mikroprocesorem řízeného invertoru IPDU (Inteligent Power Drive Unit) přináší extrémně vysokou účinnost a nízkou spotřebu energie.

Tepelná čerpadla vzduch voda mají délku rozvodů až 30 m mezi venkovní a vnitřní jednotkou, to nabízí široké možnosti montáže. Provozní oblast venkovních jednotek garantovaná výrobcem je pro režim vytápění od - 20°C do 35°C, pro chlazení od 10°C do 43°C, pro ohřev TUV od - 20°C do 35°C. Mimo tuto oblast je omezen provoz kompresoru!

Vnitřní jednotka: Hydro-box

Hydro-box funguje pro objekt jako skutečný zdroj tepla. Jeho úkolem je předat tepelnou energii získanou venkovní jednotkou do připojeného topného systému. Přestup tepla přenášeného ekologickým chladivem R410A do topného systému zajišťuje deskový tepelný výměník.

Na výstupu je možné dosáhnout teploty výstupní vody až 55°C. Mimo deskového výměníku obsahuje Hydro-box také hlavní oběhové čerpadlo topení, expansní nádobu, ovladač a přídavné elektrické topení.

Integrovaný řídicí systém může ovládat ventily, čerpadla a další části topného systému. Tepelná čerpadla TOshiba ESTIA dokáží plně řídit i jiné části topného systému, které nesouvisí přímo s tepelným čerpadlem. ESTIA pro ovládání jiných zařízení využívá výstupy pomocného modulu TCB-PCIN3E (např. zapnutí záložního plynového kotle nebo elektrokotle při velmi nízkých teplotách). Ovládat tepelná čerpadla Toshiba ESTIA lze přes vstupy pomocného modulu TCB-PCM03E.

Zásobník TUV

Zásobník je vyroben z ušlechtilé nerezové oceli a opatřen polyuretanovou tepelnou izolací, která svým provedením zaručuje minimalizaci tepelných ztrát a zvyšuje již tak vysokou pevnost stěny a pláště zásobníku. Pro ohřev užitkové vody slouží integrovaný trubkový výměník, který je rovněž vyroben z nerezové oceli.

Součástí dodávky zásobníku je elektrické topení o výkonu 2,7 kW, senzor teploty TUV, tepelná ochrana zásobníku proti přehřátí a přetlakový pojišťovací ventil. Elektrické topení se používá při aktivaci funkci ochrany proti bakteriím Legionella a při ohřevu TUV na teplotu vyšší než 45 °C.


Toshiba ESTIA - Tepelná čerpadla vzduch-voda:

Stáhnout: Prospekt 2016 - Toshiba ESTIA
Toshiba Estia