Ušetřete na vytápění.
Použijte energii kolem vašeho domu

Tepelná čerpadla vzduch-voda Toshiba ESTIA odebírají tepelnou energii přímo z venkovního vzduchu kolem vašeho domu a toto teplo následně využívají pro ohřev vody. Vzduch funguje jako zdroj tepla a zároveň jako invertorová regulace, která reaguje přesně podle okamžité potřeby tepla a chladu. Díky tomu patří k systémům s nejnižší spotřebou elektrické energie.

Tepelné čerpadlo Toshiba ESTIA je velmi účinné, levné a zároveň šetrné k životnímu prostředí. Pro instalaci nepotřebujete velký pozemek, ani není třeba provádět žádné zemní práce, vrty, či vložkování komínu.

Jaké mají tepelná čerpadla ESTIA výhody?

  • Nízké pořizovací i provozní náklady
  • Lze je kombinovat se solárními/fotovoltaickými panely
  • Nehrozí nebezpečí zamrznutí
  • Lze s nimi i chladit, pokud jsou v objektu fan-coil jednotky
  • Nízké pořizovací i provozní náklady
  • Návratnost
  • Možnost nezávislosti na dodávce a platbě plynu nebo přípojky

Zajímá vás, jak přesně tepelná čerpadla vzduch-voda fungují?

Venkovní jednotka: Super Digital Inverter

Úkolem venkovní jednotky je získat tepelnou energii z okolního vzduchu a předat ji pomocí chladícího okruhu do Hydro-boxu. Toshiba použila své modifikované osvědčené venkovní jednotky Super Digital Inverter, série 4. Jedná se o jednotky s velmi tichým provozem, plným frekvenčním řízením výkonu. Jednotky jsou vybaveny TWIN-Rotary kompresorem s extrémně nízkými vibracemi a velmi nízkou spotřebou energie. Plné využití výhod mikroprocesorem řízeného invertoru IPDU (Inteligent Power Drive Unit) přináší extrémně vysokou účinnost a nízkou spotřebu energie.

Tepelná čerpadla vzduch voda mají délku rozvodů až 30 m mezi venkovní a vnitřní jednotkou, to nabízí široké možnosti montáže. Provozní oblast venkovních jednotek garantovaná výrobcem je pro režim vytápění od - 20°C do 35°C, pro chlazení od 10°C do 43°C, pro ohřev TUV od - 20°C do 35°C. Mimo tuto oblast je omezen provoz kompresoru!

Vnitřní jednotka: Hydro-box

Hydro-box funguje pro objekt jako skutečný zdroj tepla. Jeho úkolem je předat tepelnou energii získanou venkovní jednotkou do připojeného topného systému. Přestup tepla přenášeného ekologickým chladivem R410A do topného systému zajišťuje deskový tepelný výměník.

Na výstupu je možné dosáhnout teploty výstupní vody až 55°C. Mimo deskového výměníku obsahuje Hydro-box také hlavní oběhové čerpadlo topení, expansní nádobu, ovladač a přídavné elektrické topení.

Integrovaný řídicí systém může ovládat ventily, čerpadla a další části topného systému. Tepelná čerpadla TOshiba ESTIA dokáží plně řídit i jiné části topného systému, které nesouvisí přímo s tepelným čerpadlem. ESTIA pro ovládání jiných zařízení využívá výstupy pomocného modulu TCB-PCIN3E (např. zapnutí záložního plynového kotle nebo elektrokotle při velmi nízkých teplotách). Ovládat tepelná čerpadla Toshiba ESTIA lze přes vstupy pomocného modulu TCB-PCM03E.

Zásobník TUV

Zásobník je vyroben z ušlechtilé nerezové oceli a opatřen polyuretanovou tepelnou izolací, která svým provedením zaručuje minimalizaci tepelných ztrát a zvyšuje již tak vysokou pevnost stěny a pláště zásobníku. Pro ohřev užitkové vody slouží integrovaný trubkový výměník, který je rovněž vyroben z nerezové oceli.

Součástí dodávky zásobníku je elektrické topení o výkonu 2,7 kW, senzor teploty TUV, tepelná ochrana zásobníku proti přehřátí a přetlakový pojišťovací ventil. Elektrické topení se používá při aktivaci funkci ochrany proti bakteriím Legionella a při ohřevu TUV na teplotu vyšší než 45 °C.


Toshiba ESTIA - Tepelná čerpadla vzduch-voda:

Stáhnout: Prospekt 2016 - Toshiba ESTIA
Toshiba Estia