logo

ČIŠTĚNÍ, DEZINFEKCE, KONTROLA KLIMATIZACÍ V BRNĚ

Pro bezporuchový a čistý chod klimatizace je zapotřebí pravidelný servis a údržba. Tato činnost bývá často zanedbána. Při chlazení dochází ve vnitřní jednotce ke kondenzaci vzdušné vlhkosti a ta spolu s prachem, který se při špatné údržbě uvolní z filtrů (projde filtrem), tvoří dokonalou podmínku pro tvorbu množení zárodků, bakterií a roztočů. To může mít za následek zápach z klimatizace nebo výskyt různých zdravotních potíží (zejména oční, plicní a dýchací potíže). Mezi minimální údržbu patří čištění a dezinfekce kondenzátoru a výparníku klimatizace, popř. výměna filtrů, kdy jsou nečistoty, viry a bakterie zlikvidovány.

Pro správnou funkci klimatizace je pak nutná také kontrola těsnosti chladicího okruhu a stavu chladicí náplně, kde může nastat povinnost revize dle novely zákona č. 517/2014 o RL a F-plynech.

  • kontrola a zkouška ventilátorů a kompresoru
  • celková funkční zkouška zařízení a kontrola nastavení

Prvotřídní klimatizace s montáží a servisem po Brně i okolí

Pomůžeme vám s výběrem klimatizace do bytu či domu nebo průmyslové klimatizace. Naším cílem ale není prodat klimatizaci za každou cenu. Naopak vám raději poradíme, jaké řešení bude ve vašem případě nejlepší. Zda si klimatizaci vůbec pořídit, jaký systém zvolit a do kterých místností jednotky instalovat. Myslíme na vše – a úplně nejvíc na to, abyste byli s konečným výsledkem spokojení. My klimatizace umíme.

Chodit umíme i v tepelných čerpadlech, vyznáme se v problematice domácího a průmyslového chlazení, ochlazování či mražení skladů a provádíme navíc revize dle nařízení komise (ES) 303/2008 na kontrolu těsnosti zařízení s fluorovanými skleníkovými plyny a regulovanými látkami. Nemluvíme jen tak do větru – naše znalosti máme podložené získanými certifikáty.